*****AGROforum*****
Poštovanje!

Drago nam je što ste odlučili postati član našeg foruma i želimo Vam ugodno druženje!



Pozzz!


Farmersko sijeme Dobrodosaoh

''Vaš *****AGROforum*****''





Join the forum, it's quick and easy

*****AGROforum*****
Poštovanje!

Drago nam je što ste odlučili postati član našeg foruma i želimo Vam ugodno druženje!



Pozzz!


Farmersko sijeme Dobrodosaoh

''Vaš *****AGROforum*****''



*****AGROforum*****
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Farmersko sijeme

+4
Lujo
renault155
falky
pege25
8 posters

Go down

Farmersko sijeme Empty Farmersko sijeme

Postaj by pege25 sri 15 svi 2013, 06:54

Evo pošto planiram ove godine da si ostavim tog tvz farmerskog sjemena pa me zanima dali je tko sijo to i koje su razlike u prinosima i drugim stvarima (dali više podlježu bolestima ,dali više poljegaju od deklariranog sjemena i sl.)

Samo moram nabaviti jambo vreče pa bih u njih si spremio barem za pola planiranih površina a to je 25ha kod mene..i idem s 350kg/ha..možda čak da idem nešta više ili?

Pa eto vamo pišimo o tome
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky čet 16 svi 2013, 05:37

Inače sijem cca 10% takvog sjemena, i nikada nije bilo problema niti sa bolestima niti sa umanjenim prinosima, čak se dešavalo da moje domaće ima bolju klijavost pa na kraju i bolji prinos ...

Postrno sijem kukuruze sa domaćim svojim sjemenom i u normalnim uvjetima i pravovremenim oborinama dobije se dobra i kvalitetna silaža ...
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 čet 16 svi 2013, 06:10

Ma mene hebe samo skladištenje istog..nemam kud s njim...nemam šupa nema skladišta nemam jednostavno gdje ga držati a meni treba godišnje cca 20t sjemena i sad da ostavim pola kud s njim??? Question

Drugo trebam viljuškar ako bi išao na jambo vreće ..treće trebam još jednog čovjeka koji će mi pomoći to grabiti kantom i dodavati kod usipanja u sijačicu tako da ipak ja budem i dalje uzimao ovo deklarirano ..samo zbog pakovanja i lakšeg utovara..

I šta veliš da kukuruz bude dobar isto ko ovaj sjemenski ..naravno ako se svi vremenski uvjeti pogode..tj ako bude dovoljno kiše..svaš to prvi put čujem da neko sije domaći kukuruz Very Happy
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky čet 16 svi 2013, 07:20

Imao sam i video toga kukuruza kako izgleda ...
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by renault155 čet 16 svi 2013, 20:33

Mi imamo domače pšenice nešt i za sad se bolja pokazala neg deklarirana,ima ljepšu boju,jedino je malo kasnije procvala neg kupovna
renault155
renault155
Član u usponu
Član u usponu

Član od : 14.05.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky pet 17 svi 2013, 06:12

[You must be registered and logged in to see this link.] Evo video kukruza sijanih sa "farmerskim" domaćim sjemenom iz čardaka ...

[dailymotion]
[You must be registered and logged in to see this link.] by [You must be registered and logged in to see this link.][/dailymotion]
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 pet 17 svi 2013, 06:14

Uh Shocked pa taj je bolji nego što sam ga ja lane imao Very Happy

Kad je to sijano i koji čardaški hibrid je u pitanju?

pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky pet 17 svi 2013, 06:38

Sijano prvog ili drugog sedmog a Kuruz je Pioneer Y12.
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 pet 17 svi 2013, 06:41

Dali si ga tretitao s čim i vršio kaku kalibražu zrna ili si ono jednostavno narunio u kutije i sijo Very Happy
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky pet 17 svi 2013, 07:15

Sa klipa skinio gornji i donji dio zrna, znači za sjeme strogo sredina klipa, a tretirao ga preparatom tipa mesurol.
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 pet 17 svi 2013, 08:07

renault155 je napisao/la:Mi imamo domače pšenice nešt i za sad se bolja pokazala neg deklarirana,ima ljepšu boju,jedino je malo kasnije procvala neg kupovna

Kako i gdje je skladištiš?
I dali je tretiraš s čim prije sjetve?
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 sub 01 vel 2014, 07:23

Evo nisam do sad nikad koristio domaće sjeme za sjetvu ali ove godine budem zasigurno ..jer ovako se više ne može ..bemti reducirao, sam gnojidbu i opet ne možeš preživjeti s ovakvim cijenama ...zato ako se ne popravi cijena sijem domačeg sigurno pola planiranih površina .

 
Eto kuda vodi ovo mizerno plačanje naših proizvoda ..vodi tu da čemo imati loš kvalitet i mali prinos pšenice ...pa eto ako država i globalne instriucije to žele pa sad če i dobiti...bar onda neče biti tvz viškova ima da nam ju onda plate dobrano i ima da se tuku za svako zrno ...tako da možda je i tako bolje po nas ....manje riskiramo a isto zaradimo ...čuj mene zaradimo ..


Sve u svemu nisam pobornik reducirane gnojidbe niti za sjetvu tavanuše ...ali okolnosti su takve da nažalost drugačije nejde ili?
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by Lujo sub 01 vel 2014, 09:28

imam kolegu u jednom od naših instituta i govori mi da već 6-7 godina uzastopno imaju u pokusu tavanušu i da u višegodišnjem prosjeku razlike nema.i sam sije tavanušu i kaže da sjeme ne planira kupovati.znači ovi pokusi koje radi nisu takvi da jednu god. zasiju sjemensku pa od izvršenog zasiju tavanušu već od tavanuše siju tavanušu i to već 6-7 god.ja sam osobno zasijao 90% sjemenske pšenice ali dogodine planiram svoju.
Lujo
Lujo
Administrator
Administrator

Član od : 12.11.2013
Lokacija : Sibinj

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 sub 01 vel 2014, 09:34

Ma da treba sijati barem pola pola ..ako ne i više tavanuše ...ono sjemenske posijati toliko da imaš da ostaviti za sjetvu ...pa bezobrazluk sjemensku sam platio 3kn/kg ..pa uzmi da sijem cca 50 ha godišnje i to po cca 350kg/ha pa vidi ti koja je to razlika ...

To je 17500kg x 3 kn = 52000kn ...a da sijem svoje to je  onda cca 17500 kn po cijeni od 1 kn/kg tako da ovih 52000-17500= 35000kn uštede ...pa to je jedna godišnja plača nekog radnika .


Tako da definitivno sijem ove godine farmersko sjeme .
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by Lujo sub 01 vel 2014, 09:48

bbitno je samo da idu dvije zaštite od bolesti
Lujo
Lujo
Administrator
Administrator

Član od : 12.11.2013
Lokacija : Sibinj

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 sub 01 vel 2014, 09:53

Baš to lujo lane sam išao prvu zaštitu s arteom 0,5l/ha i onda u klas s amistrom ekstra 0,90l/ha i bogami se isplatila svaka uložena kuna ..tako ču i ove godine
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by Lujo sub 01 vel 2014, 10:45

artea ti je ko svetavodica pa bih ti preporučio duett ultra koji je dosta povoljan,a i vrlo djelotvoran.što se druge zaštite tiče prosaro nema konkurencije.amistar je ok ali je za klasu lošiji od prosara.
Lujo
Lujo
Administrator
Administrator

Član od : 12.11.2013
Lokacija : Sibinj

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by zelenko sub 01 vel 2014, 11:40

I ja sam do sad svake godine sijao certificirano kao i ove, al i ja razmišljam o farmerskom isto tako idem sa 2 zaštite prva mi bude amistar opti, a druga sa nećim drugim još neznam šta ću i mora bit dobro, i onda definitivno sijem pola pola druge godine jer hoću još i neke sorte isprobat pa moram kupit sijeme.
zelenko
zelenko
Administrator
Administrator

Član od : 12.05.2013
Lokacija : Međimurje-Šenkovec

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by same90 sub 01 vel 2014, 11:48

gledam onu kukuruzu gore pa odlična je,pa da sadiš to sjeme u prolječe mislim da nebi bilo razlike od sjemenske
same90
same90
Moderator
Moderator

Član od : 20.07.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by đelac sub 01 vel 2014, 11:48

kolega ja sam sijal jedne godine svoje sjeme i zaradil sam dosta dobro..al druge godine sam stavil sve friško i čista pušiona..al ove godine sam sijal pola pola i za sad mi zgleda ova  friška fenomenalna a svoje sjeme to je tak tak....al konačni rezultat bum videl u sjetvi...a kaj se tiče gnojivo to sigurno nebum šparal jer stim si sam zemlje uništavam...probal sam na dvije parcele taka kak ti veliš ušparati gnojivo al na kraju nikaj od toga..bolje radit kak spada ..jebiga nekad je dobro a nekad ne...kod nas poljoprivrednika je problem mi svi kad imamo neke novce odma ulazemo u strojeve a ne u zemlje ili sam u krivo?
đelac
đelac
Administrator
Administrator

Član od : 19.05.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by pege25 sub 01 vel 2014, 11:50

Ma sad baš ne znam kako je to kod kukuruza ali mislim da je tu več malo složenije ili?

Ma kad ima kiše  vlage i kad nisu temperature ekstremne rodi i uspije sve ovako sam malo skeptičan  ili?
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by falky sub 01 vel 2014, 19:00

Rođo već sam par puta stavljao video kukuruza koji je potpuno domaće/farmersko sjeme, vjerujem kada bi se izmiješalo 30% svojega domaćeg i 70% sjemenskog da nebi bio nikakav gubitak kod kukuruza ...  jer bi se oprašio sa ovim sjemenskim.
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by brmbo sub 01 vel 2014, 19:13

i mi smo više puta za lovačku remizu sijali tak mješano, domaća i ono sitno kaj je ostalo u vrećama, i na oko nije bilo nikakve razlike. ima i kaj sve posiju domaću i opet izraste, a sad ko zna jel bi bilo razlike na vagi.
brmbo
brmbo
Administrator
Administrator

Član od : 08.04.2013
Lokacija : Vg

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by Lujo sub 01 vel 2014, 19:16

to nema nikakve veze sa oprašivanjem,a farmersko sjeme kukuruza daje svake godine manji prinos od 8-15%.znači možda bi se i isplatilo zbog visoke cijene sjemena zasijati svoj kukuruz ali treba ga i izruniti pa je to dodatan posao koji ja sebi ne bi volio natovariti na leđa.  Farmersko sijeme 263206470
Lujo
Lujo
Administrator
Administrator

Član od : 12.11.2013
Lokacija : Sibinj

[Vrh] Go down

Farmersko sijeme Empty Re: Farmersko sijeme

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.