*****AGROforum*****
Poštovanje!

Drago nam je što ste odlučili postati član našeg foruma i želimo Vam ugodno druženje!



Pozzz!


Otopina uree Dobrodosaoh

''Vaš *****AGROforum*****''





Join the forum, it's quick and easy

*****AGROforum*****
Poštovanje!

Drago nam je što ste odlučili postati član našeg foruma i želimo Vam ugodno druženje!



Pozzz!


Otopina uree Dobrodosaoh

''Vaš *****AGROforum*****''



*****AGROforum*****
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otopina uree

3 posters

Go down

Otopina uree Empty Otopina uree

Postaj by pege25 pon 20 svi 2013, 06:22

Evo vamo pišimo o tome..i tu ču je(tablicu) staviti tako da se lakše nađe ako nekom treba Very Happy

Tablica optimalne koncentracije otopine UREE za folijarnu gnojidbu:

[You must be registered and logged in to see this image.]
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by brmbo pon 20 svi 2013, 15:58

na kolko se vode odnosi ta koncentracija? misim da nije isto stavit 150 l/ha ili 300 l/ha ili? [You must be registered and logged in to see this image.]
brmbo
brmbo
Administrator
Administrator

Član od : 08.04.2013
Lokacija : Vg

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by pege25 pon 20 svi 2013, 16:20

[You must be registered and logged in to see this image.]



Pa isto ti je išao ti s 150l ili 300l koncentracija je ista samo što ti je s 300l vode koncetacija istog bolje raspoređena po jedinici površine .. primjer ...isto ti je sve kao s herbicidima ili fungicidima ..preporuka ti je recimo artea plus ide 0,5l/ha a ti možeš s tom koncentracijom ići s 200-400l/ha jel tako ili tako ti je i s ovim ili?
U jednom i drugom primjeru je bolje ići s većom kolićinom vode ..bit je samo da ne prjeteraš s koncentracijim .
Nikad to nisam radio samo prskanje s otopinom ure , znam da se samo nevalja brzo s tim ići u prskanje jer ure+ voda daje hladnu vodu i da to može napraviti više sranja nego koristi biljci..stoga bolje uzeti neko folijarno tekuće gnojivo nego to raditi..jer ta otopina uree ako prskaš po jakom suncu brzo se kristalizira i još teško i sporo ga biljka usvaja ..tako da sam skeptičan prema toj primjeni iste ili?
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by brmbo pon 20 svi 2013, 20:28

herbicid ide 0.5 l/ha bez obzira na vodu, al onda nije ista koncentracija u 100 litara ili u 200 litara vode, tj. duplo je manja.. to tolko ne smeta za zemljišne herbicide, al za folijarne nesmije bit preko 150 litara po jutru. tako mi barem vele u prvči...
po tome nije ni isto 30% uree u 100 litara ili u 200 litara vode.. malo je to puno. ja stavljam 10 kg po jutru i 150 litara vode.. otopim ju dan prije i sve ok..
sutra ću špricat ovu slabiju pšenicu kaj je u vodi bila, pa ću slikat sutra i za par dana da vidimo jel ima vidljive razlike il je uzalud baćena urea [You must be registered and logged in to see this image.]
brmbo
brmbo
Administrator
Administrator

Član od : 08.04.2013
Lokacija : Vg

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by pege25 sri 22 svi 2013, 05:45

Pazi ovako naravno da nije isto 25kg uree otopiti u 100 ili 200l vode ako bi gledao otopinu kao otopinu ali je isto kila uree bačeno po hektaru išo ti s 100 ili 200 litara samo što je s 200l puno bolje raspoređena ta količina otopljene uree ..znači kakogod okreneš ti si bacio 25kg uree na 1 hektar išo ti s 100 ili 200l vode ili?

Bitno je da ti prskalicu naštimaš da ti ona tu željenu količinu vode baci na 1 ha .

Neznam više šta bi ti reko mislim da je to to ili paš mora postojati kod folijarne primjete tog tipa baš određena točna količina kila uree i vode..baš me sad zanima ..budem probao nekog nazvati da mi pojasni to malo bolje study scratch

Ali sve u svemu bitno da mi pišem nešta Very Happy dok ne budemo sigurni što je ono pravo i točko oko primjene istog..nemogu na googlu naći nigdje točno opisano ..želim da mi kaže ide ti primjera 25kg uree s 150 litara vode i to moraš baciti na 1 kj ili 1 ha ..nemoj ti meni tu 30-20 10% oču toćno da mi kažu kolko kila da otopim u koliko vode i to baci na 1 ha recimo i to je to ..a ne tu mi pametovat pa ja sam ljudi seljka a ne filozof Laughing
pege25
pege25
Administrator
Administrator

Član od : 25.11.2011
Lokacija : Valpovo

https://agro.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by falky sri 22 svi 2013, 06:12

Čuj nema više seljaka, sada su sve "ekonomisti" i poduzetnici koji moraju biti školovani da vodu papire i te pizdarije a zemlja će se sama obrađivati ... Very Happy
falky
falky
Administrator
Administrator

Član od : 30.04.2013

[Vrh] Go down

Otopina uree Empty Re: Otopina uree

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.